مطالبه از وزیر ارتباطات
اینستاگرام فیلتر شود!

اینستاگرام فیلتر شود!
57 نمایش

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بر پایه تصویر است که با ایجاد جذابیت بیشتر برای کاربران، تاثیرات زیادی نیز بر آن‌ها می‌گذارد. برای مثال دیدن مداوم عکس و فیلم از مدل‌ها، بازیگران، افراد سرشناس و حتی افراد معمولی که عکس و فیلم‌هایشان را در ایده آل ترین حالت ممکن و تنها برای نمایش دادن به اشتراک می‌گذارند، باعث شده است تا بیشتر کاربران اینستاگرام از زندگی، بدن و شرایط ظاهری خود ناراضی باشند.

اینستاگرام همچنین بر روی شخصیت، رفتارهای اجتماعی و حتی خواب کاربران خود اثرات مضری می‌گذارد. متاسفانه این شبکه اجتماعی مانند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر اعتیاد آور نیز هست! کاربران اینستاگرام همیشه نگران این هستند که از اخبار جدید بی خبر بمانند. به همین دلیل، در طی روز بارها به اینستاگرام سر زده و ساعت‌ها در آن به جستجوی تازه‌ها می‌پردازند.

در کنار این، هر روز تعداد زیادی محتوای مجرمانه (به تعبیر قانون جرائم رایانه ای و کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه) در این شبکه ی اجتماعی منتشر می شودو طبق قانون ابتدا به سایتی که این محتوا در را منتشر کرده است دستور داده می شوند تا آن را پالایش (فیلتر) کند و در صورت امتناع مسوولین آن سایت، به صورت کامل سایت مورد نظر از دسترسی خارج می شود.

با وجود تعداد زیادی محتوا های مجرمانه در اینستاگرام، این شبکه ی اجتماعی حاضر به همکاری در زمینه ی پالایش (فیلتر) این موضوعات برای کاربران ایرانی نیست. به همین جهت شورای عالی فضای مجازی رای به از دسترسی خارج شدن این شبکه داده است و بر مبنای آن دادستانی حکم فیلترینگ اینستاگرام را صادر کرده است.

با این توضیحات امضا کنندگان این مطالبه خواستار فیلتر شدن این شبکه ی اجتماعی هستند.

نامه به
وزیر ارتباطات

با توجه به متن مطالبه ثبت شده در وبسایت مردم نما از آقای دکتر آذری جهرمی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست می شود تا شبکه اجتماعی اینستاگرام را از دسترس خارج نمایند.

گزارش

گزارش های بیشتر ...
مدیر شروع این مطالبه
2 هفته پیش

1 دیدگاه

ناشناس
ناشناس

سلام

شما باید یا تا بتوانید دیدگاه خود را ثبت کنید.
12 حامیان
38 امضا باقیمانده تا 50
مطالبات مشابه
164
از فیلتر شدن اینستاگرام جلوگیری شود
مطالبه از وزیر ارتباطات
اینستاگرام یک شبکه ی اجتماعی جهانی است که دارای مزایای بسیاری است 
مدیر 4 حامیان 1